Mimgas Beyin Ne İşe Yarar?

mimgas betin ne işe yarar, mimgas lpg beyni, mimgas lpg beyni nedir

Mimgas beyin, Mimgas otogaz sisteminde bulunan sıvı halindeki yakıtı genleştirerek yakıtın gaz halini almasını sağlayan bir parçadır. LPG beyni LPG regülatörü olarak da adlandırılmaktadır.mimgas betin ne işe yarar, mimgas lpg beyni, mimgas lpg beyni nedir

Mimgas beynin LPG’li araçlardaki çalışma prensibini ve LPG beyninin ne işe yaradığını, beynin araç için önemini ve beynin görevlerini aşağıdaki maddelerle açıklamak mümkündür:

  • Mimgas beynin içinde bir sıvı bulunmaktadır. Bu sıvı, otogazı ısıtır ve gazın genleşmesini sağlar.
  • LPG beyni, motorun ihtiyaç duyduğu miktarda yakıt aktarımını yapma görevini de üstlenir.
  • LPG beyni içinde bulunan sıvı, LPG tankından LPG beynine yönlendirilmektedir. LPG tankı zamanla aşınıma uğradığı için sıvıyla beraber yabancı maddeler de LPG beynine ulaşabilmektedir. Bu durum, LPG beyninin arızalanmasına neden olabilir. Dolayısıyla LPG beyninin belirli aralıklarla temizletilmesi ve gerekli görüldüğü takdirde değiştirilmesi gerekmektedir.
  • LPG beyni, rölanti hattını da içinde barındırmaktadır. Bunun yanı sıra rölanti ayarı da LPG beyninde mevcuttur.
  • LPG beyninin otogaz sistemli araçlardaki işlevlerinden biri de yüksek basınçta gelen gazı atmosferik basınca dönüştürmektir.
  • LPG beyni, gaz ayarı yapma görevini de yerine getiren otogaz sistem parçasıdır.

Yukarıda bahsedilenlerden de anlaşılacağı üzere Mimgas beyin aracınız için büyük önem taşıyan bir parçadır. Nasıl ki bir insan beyni olmadan yaşayamazsa bir araç için de beyin aynı işlevleri yerine getirmektedir. Bu nedenle LPG beyninin bakımları ve temizliği aksatılmamalıdır. LPG beyni arıza yaparsa da değiştirilmesi konusunda hassasiyet gösterilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir