Bu gece elbisesinin yanında hangi çantayı takmalıyım?

abiye ile kullanılabilecek çantalar, hangi abiyeler çanta ile kullanılır

Bilindiği gibi kadınlar özel günlerde giyecekleri kıyafeti seçerken büyük özen gösterirler. Bu, işin yüzü. İşin görünmeyen tarafında ise kıyafet seçiminden sonra o kıyafete uygun ayakkabı ve çanta seçimidir. İnanın bana bu seçimler abiye seçmekten daha zor. Çünkü seçtiği gece elbisesine uygun, uyumunu bozmayan bir ayakkabı, çanta olması gerektiği aşikar.abiye ile kullanılabilecek çantalar, hangi abiyeler çanta ile kullanılır

Çanta modellerine göz atın;

Abiye ile kullanılacak çantalar genellikle giyilmez, elde taşınır. Uzun ve ince bir şekilde tasarlanan bu çantalar tutmaya uygun ebatta üretilmektedir. Abiye çanta modellerinde fark, çantanın üretildiği malzeme noktasında ortaya çıkmaktadır. En çok tercih edilenler arasında deri ve rugan çantalar olduğunu söylesek de diğer alternatiflerinizin süet, sıvalı kumaş, croco, nubuk, metal ve prada çantalar olduğunu belirtelim. Tüm bunların yanında deri ve rugan kadar simli çantalar da tercih edilmektedir.

Deri ve Rugan modelleri;

Deri ve rugan modellerin tercih edilmesinin temel nedeni kullanım kolaylığıdır. Deri çantaların üzerinde sim ya da nakış yok ama bu çantaların üzerinde desenler var. Üstelik bu modeller ekonomik olarak oldukça ekonomiktir. Düz veya desenli deri çantalardan istediğiniz modeli bulabilirsiniz. Rugan modellerde çıtçıt ve kurdeleler gibi sonradan eklenebilecek parçalar görüyoruz. Elbette bu çantalar için kullanım kolaylığı ve dışarıdan bakıldığında şık görünüm de geçerli.

Simli çantalar;

Abiye çanta modellerinde genç kadınların en çok tercih ettiği çanta çeşidinin simli modeller olduğu görülebilmektedir. Diyelim ki altın, gümüş, siyah, vizon, sedef ve topal seçenekleriyle simli çantalar zatif. Ancak şık olduğu kadar gösterişli olduğunu da belirtmeliyiz. Abiye elbiseniz ile uyumlu olup olmayacağına da dikkat etmelisiniz.

Metal çantalar;

Geçmişe duyulan özlemi simgeleyen metal çantalar pek tercih edilmese de her zaman alıcı bulmaktadır. Tutması kolay olup olmadığı bilinmemekle birlikte kişiden kişiye değişmekle birlikte abiye ile uyumlu olma oranı diğer çantalara göre daha yüksektir. Siyah, gümüş, altın ve platin renk seçenekleri ile en dayanıklı abiye çantaları olduklarını belirtmekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir