Bağcılar Sürücü Kursu Motosiklet Ehliyeti

bağcılar sürücü kursu, sürücü kursu bağcılar, sürücü kursu fiyatları

Bilindiği üzere 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle motosiklet ehliyetleri 3 sınıfa ayrılmıştır. Bağcılar sürücü kursu motosiklet ehliyeti almak isteyen adaylara gerekli teorik ve pratik eğitimleri sağlamaktadır. Ehliyet için gereken tüm eğitimler teknolojik donanımlı sınıflarda ve yeni araç filosu kullanımıyla verilmektedir. Gereken direksiyon eğitimleri kursiyerlere oldukça özverili bir şekilde verilmekte ve sürücü adaylarının sahip olması gereken özgüven ve tecrübe aşılanmaktadır.bağcılar sürücü kursu, sürücü kursu bağcılar, sürücü kursu fiyatlarıYaş Şartları ve Sınırlamalar

Bağcılar sürücü kursu motosiklet ehliyeti için gereken yaş şartları ve adayların kullanabilecekleri araçlar aşağıdaki gibidir.

A1: A1 motosiklet ehliyeti alacak adayların yaşları 16 olmalı ve bu ehliyet ile motor hacmi 125 cc ye kadar olan motosikletleri kullanabilmektedir. Ayrıca A1 motosiklet ehliyeti M motorlu bisiklet ehliyetini de kapsamaktadır.

A2: A2 motosiklet ehliyeti alacak adayların yaşları 18 olmalı ve bu ehliyet ile motor gücü 12 kW/16 hp-35 kw/ 47 hp arasında olan tüm motosikletleri kullanabilmektedir. Ayrıca A2 motosiklet ehliyeti M motorlu bisiklet ve A1 sınıfı motosiklet ehliyetini de kapsamaktadır.

A: A motosiklet ehliyeti alacak adayların yaşları 20 olmalı ve bu yaştaki adayların A sınıfı ehliyet alabilmeleri için en az 2 yıllık A2 ehliyeti olması istenmektedir. Motor güçleri 36 kw/ 48 hp üzerindeki tüm motosikletleri kullanabilmektedir. 24 yaş üzerindeki adaylar direkt A motosiklet ehliyeti alabilmektedir. Ayrıca A motosiklet ehliyeti; A2, A1motosiklet ehliyetlerini ve M motorlu bisiklet ehliyetini de kapsamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir