KİMLER TESETTÜR GİYİM TARZINI BENİMSEMELİDİR

sade tesettür kıyafetler, tesettür giyim
Baş örtüsünü amacına uygun bir şekilde kullanan her bayan tesettür giyim tarzını benimsemelidir. Tesettür giyimde önemli olan kadının belirli çizgilere dikkat etmesidir. Giyilecek olan kıyafet kadının üzerine yapışmamalı, bol durmalı ve kadın bu kıyafet ile dikkat çekmemelidir. Bunlara dikkat edildiği sürece tesettürün amacı da yerine gelmiş olur. Tesettür giyim tarzını benimseyecek olanlar tesettüre önem veren bayanlardır.

Tesettür Giyim Tarzı Nasıldır

sade tesettür kıyafetler, tesettür giyim, tesettür giyim tarzıGünümüzde bir çok kadın eşarp takmaktadır. Fakat pek azı tesettür kurallarına uygun olarak giyinmektedir. Tesettüre göre dar kıyafetler giymek doğru olmaz, kadının vücut hatlarının belli olmaması gerekir. Aşırı, şıkır şıkır bir kıyafet tercih edilmemelidir. Bu fazla dikkat çekmek anlamına gelir. Genel olarak sade tesettür kıyafetler tercih edilmelidir. Sade bir kıyafet ile de çok rahat bir şekilde şıklık sağlanabilir. Mühim olan uyumu yakalayabilmektir. Tesettür giyim tarzını, tesettürün anlamını tam olarak kavrayabilmiş bayanlar benimseyebilir. Amacından sapmış bir şekilde giyinilmesi, tesettürün de anlamını yitirmesine sebep olur. Bu yüzden kıyafet seçiminde bazı unsurlar göz ardı edilmemelidir. Aslında önceden tesettür denilince akla tam anlamıyla şu an piyasada buluna kıyafetler gelmezdi. Tesettür giyim daha sade, abartısız ve dikkat çekmeyen kıyafetlerden oluşurdu. Fakat şimdi bir çok mağazada böyle bir durumla karşılaşılması mümkün değil. Neredeyse her tesettür kıyafeti şatafatlı ve canlı renklerden oluşuyor. Elbette gerçek anlamıyla tesettüre uyan kıyafetler de satan mağazalar var. Fakat markaların tesettüre önem vermeden satışa sundukları kıyafetler bayanların da aklını kurcalıyor ve sonuç olarak aslında tesettüre uygun olmayan kıyafetler giyiliyor. Bunun önüne geçebilmek için baş örtülü bayanların bilinçli olması gerekir. Tesettür giyim tarzını benimsemiş olan bayanlar hakikaten tesettüre önem veren kimselerdir.

Günümüzde herkesin dilediğini giyme hakkı var. Bu yüzden bayanlar tesettür kıyafeti alırken çekinmemelidir. Önemli olan kendi düşünceleridir. Bir kimse dininin gereğini yerine getirmek istiyorsa elbette ki buna kimse karışamaz. Bu yüzden diyebiliriz ki tesettür giyim hakikaten tesettüre hayatında yer veren kadınlar tarafından tercih edilir. Mağazalarda kadınların seçeneklerini çoğaltmak adına bir çok çeşit ve renkte her bedene uygun kıyafetler bulunmaktadır.

Tesettür Elbiseler ile Hangi Takılar Kombin Edilebilir

Tesettür elbiselerin farklı modelleri, tesettür elbise ile takılabilecek takı, tesettür elbiseTesettür elbiselerin farklı modelleri, tesettür elbise ile takılabilecek takı, tesettür elbiseTesettür elbiseler özellikle tesettürlü kadınların giydikleri giysi türüdür. Tesettürlü giysiler giyen bayanlar, takı takamaz diye bir kural yoktur. Hatta bütün kadınlar takı takmasını sever. Hediye olarak almış olabilir veya kendisi almışta olabilir. Tesettürlü giyinen bir kadın bile her türlü takıyı takabilir, neden takamasın. Tek yapılması gereken şey, tesettür elbise ile takının birbirine uyum sağlaması. Uyum sağladıktan sonra bütün takıları takabilir. Hatta eğer sade bir kıyafet ise, bir tane broş veya bir tane kolye bile güzel durabilir. Bazıları takı kelimesini yanlış algılayabilirler ve aksesuar olarak düşünebilirler. Dolayısıyla, tesettür elbise ile takılabilecek takının veya aksesuarının sadece bir eşarp olabileceğini de düşünebilirler. Bu gayet normaldir.

Tesettür Elbiseye Uygun En Güzel Takılar

Tesettür elbiselerin farklı modelleri, tesettür elbise ile takılabilecek takı, tesettür elbise

Takıyı takabilmek için tesettür elbisenin nasıl olduğu, rengi ve deseni, hatta tasarım şekli ve o tesettür elbise ile nereye gideceğiniz önemlidir. Ona göre hem eşarbınızı seçebilir, hem de takınızı ayarlayabilirsiniz. Gerekirse elbiseye uygun şekilde bir takı alabilirsiniz. O kadarda zor bir şey değildir bunu yapmak. Çevremizde çok fazla tesettür elbiseleri giyen var ve herkes kendisine göre farklı güzel takılar uydurarak giydiği için, herkese çok yakışmaktadır. Tesettür elbise yıllar öncesinden beri var olan bir giyim tarzı olup hatta Osmanlı’ya kadar uzanmaktadır. Kimi insanlara bu tür elbiseler yakışırken, kimi insanların alışmak zorunda kaldığı bir şeydir.

Dışarıya bir tesettür elbise almaya çıktığınız zaman, mağazadaki satıcılardan, aldığınız elbiseye ne tür takıların yakışacağına dair fikirlerde alabilirsiniz. Zaten alışverişe çıktığınız zaman, mutlaka size “nereye gideceksiniz” veya “nerede giyeceksiniz” gibi sorular soracaklardır ve ona göre size yardımcı olacaklardır. Tesettür elbiselerin farklı modelleri vardır ve bu yüzden, her gideceğiniz yere farklı tesettür elbiseler giyerek gidebilirsiniz. Bu tamamen giyecek olan kişiye bağlı olan bir şeydir.

ARMİNE PARDÖSÜ MODELLERİ

Tesettür giyim denildiği zaman daha çok insanların aklına pardösü seçenekleri geldiği gibi, tesettür giyim markaları denildiğinde de ilk akla gelen markanın Armine olduğunu görmekteyiz. Doğal olarak bu durum markanın pardösü modellerinin de en çok beğenilen modeller olduğunu görebilmemize yol açtığını söyleyebiliriz. Nitekim markanın bu konuda oldukça zengin bir model çeşitliliğine sahip olduğu da görülmektedir.

En Yeni Desenli Armine Modelleri

kaliteli Armine giyim ürünleri

Neredeyse tüm elbisesini kapatacak şekilde bir uzunluğa sahip olan pardösü modelleri içerisinde farklı yaka seçeneklerine sahip olan, kemerli, kuşaklı, cepli, düğmeli, cırt cırtlı ve kapitone gibi farklı özellikler taşıyan pardösü modelleri bulunmaktadır. Bu modellerin yanı sıra farklı renk seçenekleri de sunmakta olan Armine desenli pardösü modelleri ile de daha modern bir görünüm yakalamayı başarabilmektedir. Farklı renk seçenekleri ile kullanıcılarının daha iyisine sahip olabilmesine olanak sağlayan marka her pardösü modelinde farklı bir şıklık yaratabilmeyi başarabilmiş bulunmaktadır. Söz konusu hem dışarıda giyilen pardösü modelleri hem de tesettür giyim olduğundan dolay markanın bu konuda ayrı bir özen gösterdiğini ve modellerinde çeşitliliği bol tuttuğunu görebilmemiz mümkündür. Çünkü dışarıya çıkan bayanların hem yazlık olarak pardösü ihtiyaçlarının olması hem de kışlık olarak pardösü ihtiyaçlarının olması söz konusudur. Mevsimlere göre kumaş çeşitliliğinin de olması nedeni ile bu ürünlerde zengin bir model seçeneği olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür. Nitekim bu ürünlere baktığımız zaman farklı model ve renk seçenekleri ile tesettür giyim tarzını benimsemiş olan bayanlara en iyi şekilde hizmet etmeyi amaçladığını görmekteyiz.

Tesettür Giyimde Armine’nin Yeri

kaliteli Armine giyim ürünleri, Armine,  Armine desenli pardösü modelleri

Tesettür giyim alanında fazla çeşitli model bulmak konusunda sıkıntı çeken bayanların bu konuda en büyük destekçisi olarak karşımıza çıkan Armine, sağladığı zengin model çeşitliliğinin yanı sıra her ürününde uygulamış olduğu indirim seçenekleri sayesinde daha uygun fiyatlarla kaliteli Armine giyim ürünleri alma olanağını da sunmaktadır. Bu durum özellikle aynı modelin farklı renklerini almak isteyen bayanların hoşuna gidebilmektedir. Ayrıca tesettür giyim ürünlerinin oldukça pahalı bayan giyim ürünleri olması nedeni ile sürekli olarak yeni giyim ürünleri almakta sıkıntı çeken bayanlar için de bu indirimler oldukça faydalı olmakatdır.

ARMİNE BLUZ MODELLERİ NELERDİR?

Gömlekleri resmi bulanlar veya bunlarla rahat edemeyenler için bluzlar tam bir kurtarıcı niteliği taşırlar. Gömlekten biraz daha spor bir tarzda olmalarının yanında bayanlara şıklıklarından da hiçbir şey kaybettirmezler.

Armine, Armine tesettür giyim

Hatta çoğu zaman gömlekler yerine resmi kıyafet gerektiren durumlarda da resmi bir ceketle birleştirilerek giyilen bluzlar tercih edilir. Armine de geniş çevrelerce tanındığı ipek şallarının yanında diğer giyim ürünleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Bunların arasında tabi ki çok iyi tasarımcılar tarafından üretilmiş bluzlar da var. Şık modelleri, kaliteli kumaşları, geniş fiyat yelpazesiyle tercih edilesi markalar arasında ön sıralarda yer almaktadır. Bu markanın bluzlarının en önemli ve dikkat çeken özelliklerinden biri kumaşlarının içi göstermeyecek kalınlıkta olmasıdır. Şu an moda adı altında birçok mağazada tül gibi incecik kişilerin içini gösteren kıyafetlerden geçilmiyor. Fakat Armine bu konuda da kalitesini ve saygınlığını göstererek beyaz bluzlarının bile rahatlıkla giyilebilecek şekilde üretiyor. Bunlar bu markada bulabileceğiniz renkler. Bu markanın ürünlerini kullanışlı ve de çok tercih edilir kılan başka bir nokta ise modellerin uzun oluşudur. Bu sayede tesettürlü bayanlar bu bluzları gönül rahatlığıyla alıp giyebilmektedir. Çünkü tesettür doğası gereği vücut hatlarını sergilememeyi örtmeyi gerektirir. Kumaşların yeterince kalın oluşu ve de modellerin uzun oluşu sayesinde Armine tesettür giyim alanında adını duyuruyor.

Armine, Armine tesettür giyim, bluz modelleri

Uzun ve kalın kumaşlardan bluz üretmek tabi ki de beğenilmek için yeterli bir sebep değil. Bu markada aradığınız her renk ve modeli bulabildiğiniz sürece bir müşteri olarak markaya duyacağınız memnuniyet de doğal olarak artacaktır. Dolayısıyla renk çeşidi, model ve desen çeşidi ile kaliteli kumaşlar bir araya gelince ortaya müşteri memnuniyeti çıkacaktır. Mor, lacivert, süt mavi, turuncu, pembe, siyah, beyaz, kahverengi, pudra rengi ve gri. Bunlar bluz bulabileceğiniz renkler. Fark edildiği gibi hemen hemen her renkte bluz modeli vardır demek yanlış olmaz. Renk çeşidinden başka gömlek yakalı, fiyonklu, önü düğmeli, altı etek şeklinde ve hatta başka yerlerde rastlayamayacağınız yandan çapraz şekilde fermuarlı modeller ile çizgili ya da puanlı desenli bluz modelleri de Armine’nin zengin model yelpazesinin bazı örnekleridir.

Güzel bir cilde sahip olmanın sırları

Bayanlar için güzelliğin en büyük sırrı şüphesiz cilt bakımlarıdır. Cilt bakımının beslenmeyle ilgili olduğunu bilmelisiniz. Doğru ve aynı zamanda düzgün beslenme ile insanların sizi kıskanacağı bir cilde sahip olmak sizin elinizde.

Sabahları tonik kullanımına özen gösterin

Yağlı bir cildiniz var ise sebum üretmesini durdurmak için çabalarken cildinizde siyah noktaların oluşmaya başladığını fark edilebilmektedir. Bu durumda cildinizi yeterli temizlemediğinizi düşünmelisiniz. Hâlbuki sürekli cildinizi yıkamak pH dengesini bozar ve daha çok yağlanmasına sebep olmaktadır. Gerekli olan yalnızca geceleri cildin temizlemesidir. Geceleri güzelce temizlediğiniz cildinizi sabah tonik kullanarak temizleyiniz. Cildinizin yağlı yâda kuru olmasının önemi yoktur. Çünkü tonik pH dengesini sağlamaktadır.

Şeker tüketimini azaltın kilonuza dikkat edin!

Şeker tüketimini kesmek gerek sağlığınız gerekse de cildiniz için önemi büyüktür. Şeker cildin yaşlanmasını hızlandırmaktadır. Şeker, kanda gezinen ve cilt için ciddi öneme sahip olan kolajen ile elastini maddelerini yok ediyor. Bu da yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Aynı zamanda kilonuzdaki dalgalanmalar da cildiniz için zarar oluşturur. Sürekli kilo alıp vermekte cilt çatlaklarına neden olmaktadır.güzel cildin sırları, güzel bir cilde sahip olma, sorunsuz bir cilde nasıl sahip olunur

Cilt bakımını ihmal etmeyiniz!

Cilt bakımında tek sürü mühimdir. Bunun amaçlı ayda tek defa şüphesiz ten bakımı yapılmalı ve ölü deriler atılarak cildin yine soluk alması sağlanmalıdır.

Güneşe dikkat ediniz!

Güneş ışınlarının cilt üzerindeki etkisi fazladır. Zaman içerisinde ne civarı büro ya da hanede olsak dahi güneş ışınlarına maruz kalmaktayız. Yoğun güneş ışığına maruz kalıyorsanız güneş koruyucu kremleri kullanılabilir. Eğer ki D vitamini eksikliğiniz varsa vitamini desteği alabilir ve ya daha az güneş ışığına maruz kalabilirsiniz.

Su içmeyi unutmayın!

Cildinizin en büyük besin kaynağı su olduğundan dolayı yeteri kadar su içmek çok önem arz eder. Vücudumuzun yarısının su olduğunu düşünürsek suyun önemini anlatmaya gerek yoktur. Su tüketimi cildiniz için en iyi nemlendiricidir. Nemlendirici kullanmak suyun yerini tutamaz. Bu sebepten su içmeyi ihmal etmeyiniz.

Düzenli Egzersiz yapınız!

Kan dolaşımını hızlandırmak cildin güzelleşmesi ve yenilenmesini hızlandırmaktadır. Bunun için düzenli egzersiz yapılması gerekir. Zumba ve ya farklı egzersiz türlerini uygulayarak hem vücudunuzun hem de cildinizin sağlıklı güzel görünümünü sağlayabilirsiniz.

2016 Kış Saç Trendleri

Yaz döneminin deniz havuz ve güneş ışınlarının yoğunluğuyla yıprattığı saçlarınıza, kışa girerken profesyonel bir bakım yaptırmanın tam da zamanıdır. Kış boyunca dinlendirebileceğiniz saçlarınızda kış saç trendi renkleri uygulayarak modanın keyfini de sürebilirsiniz. Bu yıl özellikle moda olan renk kahve tonları olarak gözlemleniyor. Ayrıca salaş örgülerle süsleyebileceğiniz saçlarınızı küllü renklere boyatabilirsiniz. Küllü kahve tonlarının yanı sıra gri, çikolata ve bakır da tercih edebilirsiniz. Son yıllarda oluşan doğaya dönüş moda akımının getirisi olarak doğal ve natürel kahveler üzerine röfle, balyaj ve ombre uygulatmak da doğal tercihler arasında yer almış durumda. Yurt içinde de yurt dışında da salaş örgü çok moda. Eskilerde modaya ünlüler yön veriyordu şimdi kişiler bilinçlendi ve modaya kendi trendleriyle yön vermeye başlayan kadınlar arasında en önemli yer ise Türk kadınlarının. Moda oluşumunda başarısı tartışılmaz olan Türk kadınları bu sene sıradanlık ve doğallığı ön planda tutmuş gibi görünüyor. Renk seçiminde iddialı olmak isteyenlere özel mavi, yeşil ve mor asimetrik saç kesimleri tercih ediliyor burada amaç aslında kişinin saçını rahat ve severek kullanmasından öteye geçemiyor.kış saç trendi renkleri, 2016 sokak saç modası, 2016 saç modası nasıl olacakSokak Saç Modası 2016

Dağınık modeller bu yıl oldukça sık karşılaşılan modeller arasında yer alırken model ayrıca karizmatik ve seksi bir görünüm verdiğinden tercih edilmektedir. Özellikle dağınık atkuyruğu modeli üzerine saçınıza örgü ile taç modeli verdiğinizde kıyafetinizin bile önüne çıkabilen büyüleyicilikte bir saç modeli elde edebilirsiniz. Saç kıyafetle bir bütün olmalıdır, kıyafete uygun olmayan saç rengi ve modeli kötü bir görünüm ortaya çıkarır. Feminen ve kibar bir duruş için yan örgü de tercih edebilirsiniz. İpeksi düz saçlar sıkıcı gelmesin pürüzsüz ve düz görünümlü saçlarda gölge muhteşem bir tercih olacaktır. Yine yılın gözde modası dağınık bukleler mükemmel görünümle seksi bir görünüm vermek isteyenlere özel kullanılabilmektedir. Maksi elbise üzerine bohem ve sofistik bir görünüm elde etmek için de dağınık bukle kullanabilirsiniz. Topuz her zaman hayat kurtarır. Şekle sokamadığınız saçınızda adeta kurtarıcıdır bir de moda olduysa değmeyin keyfimize. Romantik bir stil istiyorsanız ense hizasından gevşek topuz kullanabilir seksi ve modern bir kombin düşünüyorsanız topuzunuzu yukarıdan yapabilirsiniz.